קבוצת העצמה לילדים

קבוצות העצמה לילדים ונוער

קבוצות העצמה אינטימיות להתפתחות והעצמה אישית של הילד/ה בכל המישורים, עד 6 משתתפים בקבוצה.

במפגשים חד שבועיים יפגשו הילדים בקליניקה לחוויה מוסיקלית והתפתחות אישית בתחומי חיים שונים.

מבנה המפגש:

כל מפגש נחלק לשני חלקים:

החלק הראשון כולל דינמיקה קבוצתית בה הילדים משתפים וחולקים חוויות רלוונטיות, התנסויות/התמודדויות שעברו ונתקלו בהם במהלך השבוע ובכלל, יצירת שיח ופרשנויות חדשות לסיטואציות שונות, הכרת תרגילים ואיזונים שונים ליצירת שקט פנימי, קבלת כלים להצלחה, חיזוק הביטחון העצמי והעלאת הערך העצמי.

החלק השני של המפגש הוא חלק יותר חווייתי/אומנותי בו ננגן יחד בכלי נגינה שונים ובתפקידים שונים, ניצור ונתמקד בהפקת קטע מוסיקלי ייחודי לאותה קבוצה בעל ערך מוסיקלי אומנותי.

בנגינה המשותפת נשים דגש על הקשבה, שיתוף פעולה, התאמה, וויתור ויצירתיות. המשתתפים יהיו שותפים ועדים לתהליך של בניית קטע מוסיקלי ודרך זה ילמדו בצורה ברורה ערכם של תהליך והתמדה.

היתרונות בעבודה קבוצתית הם רבים: המפגש הקבוצתי הופך להיות בעצם פלטפורמה בה ניתנת לילד הזדמנות להעז, לנסות, להכיר, לטעות, להצליח ולראות שהוא לא לבד, יש עוד ילדים הנמצאים 'באותה הסירה' שחווים גם אתגרים דומים או שונים.

במהלך הזמן ובאופן טבעי נוצרת בקבוצה אוירה טובה המעודדת צמיחה והפריה הדדית והמפגשים הופכים להיות מפגשים חברתיים שכולם נתרמים, נפתחים, מתפתחים, חולקים וחווים התקדמות משמעותית באותו נושא שבעבר היה אתגר….

הקבוצה מתאימה מאוד לילדים הזקוקים לחיזוק הכישורים החברתיים, העלאת הערך העצמי, חיזוק הביטחון העצמי, איזון רגשי, ילדים המתמודדים עם קושי בדחיית סיפוקים, ילדים הנוטים להתפרצויות זעם, חרדות, פחדים וכמעט כל אתגר.

בניית הקבוצות נעשית בדקדוק ובשיקול רב תוך התחשבות בגיל הילדים בכל קבוצה, אופי האתגר של כל משתתף ומשתתפת וזאת על מנת ליצור קבוצה הומוגנית 'הדוברת אותה שפה' בה הילדים מרגישים יותר נוח להיפתח, לשתף, לחלוק ולהגיע לתוצאות ושיפורים מדהימים באותו נושא.

מוזמנים ליצור קשר לקבלת פרטים נוספים.

 

קבוצת העצמה לילדים ולמתבגרים

קבוצת העצמה לילדים נועדה לחיזוק יכולותיהם להתמודדות במסגרות שונות. כך במוסדות הלימוד, במסגרת המשפחתית, בחברה הסובבת אותם וכדומה. במסגרתן ניתן לחזק מיומנויות חסרות ולהכיר אחרות חשובות. הקבוצות מותאמות לגילאים שונים ולבני שני המינים. גיל וינטרוב עוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע מפורט.

קבוצת העצמה לילדים – לחיזוק כישורים וקשרים חברתיים

קבוצת העצמה לילדים נועדה לחיזוק כישורים וקשרים חברתיים. היא מיועדת לילדים אשר אינם סובלים מבעיות מיוחדות אבל לא רק. היא מתאימה גם לאחרים אשר חווים בעיות מתמשכות המקשות עליהם לתפקד בסיטואציות שונות. כך כאשר הם חסרי ביטחון עצמי, אינם מעריכים עצמם כיאות,  מופנמים וחסרי שקט נפשי. צריך להבין כי ילדים מרבים לבלות עם חבריהם ונחוצים להם כישורים חברתיים וקוגניטיביים. חסרונם עלול לגרום לחרם ו/או דחייה, לבדידות ונידוי חברתי, לתוקפנות ואלימות ועוד. מנקודה זאת מגיע הצורך בהעצמתם ואין טוב מאשר במסגרת קבוצתית עם מנחה מכיל, קשוב ומחבק. עם זאת, ניתן להשלים טיפולים בצורה אינדיבידואלית של מטפל מול מטופל וגם לשלב את הוריהם במסגרתם. השהייה בקבוצה מסייעת לשיפור קשרים חברתיים. במסגרת הקבוצתית ניתן לייצור חברויות חדשות, לשוחח ולהחליף רשמים וחוויות, להבין על קשיים של אחרים וללמוד איך מתגברים עליהם, ללמוד להשתלב ולתפקד יחד ועוד.

שיטות תקשורת מוצלחות

במסגרת קבוצתית ניתן לשחק ולבצע פעילויות אחרות. בין היתר משחקי תיאטרון ודמיון, סיפורים, אומנויות שונות והומור. אחת הדרכים המעולות לתקשר בין כולם ומול מנחה הקבוצה היא באמצעות מוסיקה שהיא מחברת, מעצימה ומרגיעה. ניתן לבחור בהקשבה למוסיקה ולנעימות, נגינה על כלים ועוד. המשימות המגוונות יאפשרו לילדים לבטא רגשות, לכעוס, לשמוח, לחייך, לצחוק ועוד. כך בדרך לשדרוג יכולותיהם הקיימות.

שירות ממטפל בעל כישורים

גיל וינטרוב מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. שירותיו כוללים ייעוץ פרטני לכל הורי מטופל ומצב, הקשבה והפנמה, שיטות טיפול שונות, מחירים נוחים ועוד. הוא בעל ידע רב וניסיון עשיר המגיעים ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים, מהתמחות והשתלמות במוסיקה על גווניה השונים ועוד. הוא ישמח להעמיד את יכולותיו המוכחות וכישוריו לטובת נוספים.

קבוצת העצמה לילדים

    ליצירת קשר

    השאירו פרטים ואנו ניצור איתכם קשר

    קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל